Budapest Fotó Fesztivál

2017. március 01. 00:00 - (http://www.budapestphotofestival.hu/#rolunk)

Budapest Fotó Fesztivál 2017. február 28. – április 30.

A Budapest Fotó Fesztivál, a nagyközönség számára nyitott kiállítás sorozat keretében mutatja be a kortárs és a klasszikus magyar és nemzetközi fotográfia értékeit. A 2017-es nyitó év központi hazai és központi nemzetközi kiállításai mellett bevonja a főváros múzeumait, galériáit, a nemzetközi kultúrintézeteket és a művészeti felsőoktatási intézményeket, hogy Budapest izgalmas, pezsgő fotófővárossá váljon. A Budapest Fotó Fesztivál a The Photo Europe Network /PHEN/ tagja, fővédnöke Szalay-Bobrovniczky Alexandra humán főpolgármester-helyettes, Budapest Főváros Önkormányzata.

Az évente megrendezett fesztivál idejére a város pezsgő fotográfiai központtá, tájékozódási ponttá válik hazai és nemzetközi viszonylatban is, amely a kortárs fotográfiai szcénát és a közönséget rendszeresen összehozza, összeköti. A rendezvény sorozatot a közönség számára befogadható programok, workshopok, múzeumpedagógiai események, kortárs, fiatal fotóművészeti szakmai események, portfolio review, photobook bemutató, és családi fotómaraton színesítik.