Lezárult a Szépművészeti Múzeum DESIGN pályázatának első fordulója

2013. szeptember 05. 00:00 - (http://epiteszforum.hu/lezarult-a-szepmuveszeti-muzeum-design-palyazatanak-elso-forduloja)

Lezárult a Szépművészeti Múzeum DESIGN pályázatának első fordulója - A feladat egy ajándéktárgy tervezése volt a Szépművészeti Múzeum ajándékboltja számára. A díjátadóra és az eredményhirdetésre 2013. szeptember 12-én, 19.00-kor Múzeum+ Design programon kerül sor. Az elbírálás szempontjai az alábbiak voltak: - újszerűség, egyediség - minőség - kreativitás - a Szépművészeti Múzeum (alkotásainak) felismerhetősége. A fent felsoroltakon kívül további elbírálási szempont volt az eladhatóság, a megvalósíthatóság, valamint bizonyos esetekben a sorozatgyártásra való alkalmasság. A második fordulóba azok a pályamunkák jutottak, amelyeket a zsűri tagjainak több mint fele ajánlott a Szépművészeti Múzeumban való bemutatásra. A pályamunkákból készült kiállítás a 2013. szeptember 12-i Design témájú Múzeum+ estéjén nyílik meg és egy hétig lesz látogatható a Szépművészeti Múzeumban. Ezután a Design Hét keretében a Design Terminál fogadja be a kiállítást. A második fordulóba beválogatott pályamunkák közül kerül ki a három nyertes alkotás is. Az eredményhirdetésre és az ünnepélyes díjkiosztóra 2013. szeptember 12-én, 19.00-kor Múzeum+ Design programon kerül sor.