A Moholy-Nagy László Formatervezési és a Kozma Lajos Iparművészeti Ösztöndíjasok 2010. évi beszámoló kiállítása

2011. február 18. 09:00 - (http://epiteszforum.hu)

Idén hatodik alkalommal nyílik kiállítás a Moholy-Nagy László Formatervezési és a Kozma Lajos Kézműves Iparművészeti ösztöndíjasok munkáiból az Iparművészeti Múzeumban.
A magyar design sokat köszönhet a fiatal alkotóknak, akik a legkiemelkedőbb techológiai újdonságok figyelembe vételével átértelmezik a hagyományt és újszerű tárgyhasználati formákra hívják fel figyelmünket. A fiatal, 35 év alatti designerek támogatására jött létre, a Kozma Lajos Kézműves Iparművészeti, és a Moholy- Nagy László Formatervezési Ösztöndíj. A nyertesek munkáiból egyszerre, egy időben immár hatodik alkalommal nyílik kiállítás az Iparművészeti Múzeumban. A tárlat lefedi a hazai fiatal iparművészet centrumát, lehetőséget kínál a kézművesség és a design összevetésére, bemutatva, hogy az iparművészet két fő ága, habár technikai szinten meglehetősen különbözik, mégis képes egymást inspiráló, kiegészítő alkotásokat létrehozni.

Megnyitó: 2011. február 24. 17 óra
Helyszín: Iparművészeti Múzeum (1091 Budapest, Üllői út 33-37.)
A vendégeket köszönti: Takács Imre az Iparművészeti Múzeum főigazgatója
A kiállítást megnyitja:
dr. Bendzsel Miklós, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala és a Magyar Formatervezési Tanács elnöke, valamint
T. Doromby Mária textiltervező iparművész

Moholy-Nagy László formatervezési ösztöndíjasok 2010
Boldizsár Zsuzsa, Csala Sándor, Dörögdi Orsolya, Juhász Dóra, Kápolnás Gergely, Nagy Krisztina, Nagypál Dorottya, Pallag Bálint, Póczos Valéria, Pongrácz Farkas, Romvári Péter, Sass Tivadar Viktor, Simon Viktória

Kozma Lajos kézműves iparművészeti ösztöndíjasok
Földi Kinga, György Árpád Hunor, Illésy Lenke, Juhász Nóra, Kanics Márta, Kompár Györgyi, Mihály Gyula, Molnár Réka, Pataki Dávid, Rejka Erika, Sütő Erika, Tomay Katalin, Závodszky Dalma

A kiállítás megtekinthető: 2011. február 25-től április 3-ig, hétfő kivételével minden nap 10-18 óráig.