Designtörténeti könyvbemutató az Iparművészetiben

2011. május 12. 00:00kultura.hu

Május 12-én 17 órától Ernyey Gyula: Muchától Rubikig - Magyarország és Kelet-Közép-Európa 20. századi designtörténetéből című könyvének bemutatját tartják az Iparművészeti Múzeumban.Ernyey Gyula professzor, a budapesti Moholy-Nagy Művészeti Egyetem tanára új kötetében Kelet-Közép-Európa és Magyarország 20. századi designtörténetével foglalkozik. A kötet egyedülálló a maga nemében, eddig még nem született összefoglaló designtörténeti mű magyar nyelven erről a területről és korszakról. E térség tárgykultúrája szinte alig ismert, pedig nagynevű alkotók származnak e régióból Alfons Muchától Moholy-Nagy Lászlón és Breuer Marcellon keresztül Jozé Plecnikig, valamint világraszóló művek: Walter Zapp Minox fényképezőgépe épp úgy példa rá, mint Rubik Ernő Bűvös Kockája.